Hovorí sa, že dvaja ľudia, ktorý spolu žijú dlhý čas, stávajú sa jedným takmer až v nadpozemskej úrovní. Často môžeme vidieť dvojice, ktoré sú spolu dekády a dekády. Počas tohto spoločne stráveného času v priebehu ich spoločného života sa naučia ako byť voči sebe empatickí, ich duše ako keby naozaj sa stali jednou. Možno práve to je dôvod, prečo veľa párov, ktoré spolu zdieľali partnersky život, taktiež tento svet opustia v zhruba v rovnakom čase, niekedy dokonca s rozdielom 24 hodín, ako sme mohli vidieť aj v prípade Eda a Floreen Hale, ktorí boli spolu viac ako 60 rokov.
Vo veku, keď mnohí z nás vidia dvojice ktoré sa schádzajú a rozchádzajú v snahe nájsť si toho pravého/ tú pravú, je niečo neskutočne kráse na tom, ak sa niečo také naozaj podarí a dvaja jednotlivci sa nájdu a budú spolu kráčať spoločnou cestou životom až do samotného konca.
Medzi posledné takéto prípady patrí aj dvojica, ktorú môžete vidieť nižšie na fotografiách.
Na fotografii môžeme vidieť krásnu dvojicu starého muža a starej ženy, ktorí sa spolu držia za ruky. Na fotografii sú prarodičia mladej ženy, ktorá túto fotografiu zverejnila.
Napísala: Moja stará mama (96) a starý otec (100) niekoľko hodín pred tým, ako starká zomrela, po viac ako 77 rokoch manželstva. Jej straty je nám naozaj ľúto no zároveň nás teší, že si jej starká mohla prežiť krásny život plný lásky po boku muža ktorého milovala až do úplného konca. Takmer ako z rozprávky. Je neskutočne ťažké stratiť niekoho, koho ste naozaj milovali, a preto tomuto starkému prajeme všetko dobre aj napriek tejto strate. Nedokážem si ani len predstaviť, ako náročné to pre neho musí byť, no zároveň hrdinské, že so svojou drahou vytrval bok po boku až to chvíle, kedy sa jej životná púť skončila.
Tento starký môže žiť ešte niekoľko rokov, no môže ho mierne utešovať to, že na neho bude dozerať jeho milovaná manželka. Ich príbeh je naozaj dojemný a taktiež je možné v ňom nájsť niekoľko paralel s inými prípadmi. Niektoré dvojice, ktoré spolu strávili takmer celý život, ako už bolo vyššie uvedené, zomrú niekoľko hodín po sebe. Ide totižto o syndróm zlomeného srdca, je to medicínsky stav, ktorý môže privodiť extrémny stres a žiaľ zo straty milovanej osoby, alebo čo i len z toho, že tá osoba je v ťažkom zdravotnom stave. Koniec koncov, stres a úzkosť nie sú len stavom mysle, taktiež sa premietajú aj do fyziologického stavu dokonca aj u mladých, zdravých ľudí.
Pre niektorých, prevažne starších ľudí a ľudí so slabším zdravím, syndróm zlomeného srdca môže viesť k zhoršeniu zdravotného stavu u oboch partnerov.
Jeden z najznámejších prípadov zlomeného srdca je pár Jim a Cindy Minnini. Jim mal diagnostikovanú rakovinu a neostávalo mu veľa času. Jeho manželku to tak zmohlo, až ju muselo hospitalizovať nakoľko dostala infarkt a museli ju hospitalizovať na iné oddelenie. Jim, keď už vedel, že mu naozaj neostáva veľa času zariadil, aby ich umiestnili do jednej izby na tom istom oddelení, aby mohol odísť z tohto sveta po boku svojej manželky, s ktorou sa držali za ruky až do posledného momentu.
Je to smutné, no zároveň je tam záblesk nádeje.
Príbeh Johna a Bernic Mullins, ktorí boli hospitalizovaní bok po boku, aby im bol dopratý čo najväčší komfort a aby jeden druhého mohli podporovať v ťažkých časoch.
Tým, že sa držali za ruky im pozdvihlo náladu a obaja nakoniec boli prepustení z nemocnice, kde im bol dopratí ďalší spoloční mesiac života bok po boku jeden druhému.
Komentuj!
Komentárov