Veľa z nás trpí v dôsledku prekyslenie organizmu najrôznejšími zubnými problémami, z ktorých najčastejšie je zubný kaz. Ak je to aj váš prípad, môžete sa pokúsiť zub si sami zregenerovať a vyskúšať tak silu prírody, miesto invazívneho vŕtania a celoživotnej spoločnosti nezdravej plomby v tele. Naše telá sa totiž neustále obnovujú a aj keď to nie je bežne známe, je možné prírodne a prirodzene regenerovať aj zuby.
Obnoviť si zuby je bezpochyby lepšie, než nechať si ich zaplombovať, pretože väčšina dnešných plomb obsahuje buď ortuť (známy toxín, ktorý poškodzuje mozog a nervový systém), alebo estrogén (biele plomby uvoľňujú estrogén a prispievajú k hormonálnym problémom). Naviac je regenerácia zubov jednoduchá. Potrebujete iba dve veci: koreň kostihoja a škrupiny z organických vajec. Škrupiny sa používajú preto, že obsahujú 27 minerálov a veľa vápnika, takže je to ideálny stavebný materiál k regenerácii zubov. Zloženie vaječných škrupín sa vlastne veľmi podobá zloženie zubov a kostí. Koreň kostihoja sa užíva preto, že urýchľuje rast kostí, zubov a tkanív. To napovedá aj český názov “kostihoj”, slovenský “kostihoj”.
Keď si chcete regenerovať zuby, mali by ste zjesť jednu škrupinu organického vajcia denne. Najlepší spôsob, ako ju skonzumovať, je rozmixovať škrupinu na jemné častice s čerstvým ovocím treba v smoothie. Ideálne je nápoj z banánu, pretože banán udrží čiastočky škrupiny v suspenziu a neklesnú na dno pohára. Vajcia rozbite a pred mixovaním povarte škrupinu 5 minút vo vode, aby sa zničili prípadné patogény. Keď nemáte mixér, môžete suché škrupiny zabaliť do obrúsku, niekoľkokrát prejsť valčekom tam a späť, až sa škrupiny rozdrví na prach (čím jemnejšie, tým lepšie), potom ich nasypete do malej šálky, pokvapkajte trochou citrónu a lyžičkou ešte dobre premiešate.
Hmota začne peniť, čo je známka prebiehajúcej chemické reakcie potrebnej na správne spracovanie škrupiny telom. Pri konzumácii škrupín vždy pridávame citrón. To je starý a osvedčený recept mojej prababičky, ktorá ho odovzdávala ďalej ako pomoc pri svrbenie kože v tehotenstve z nedostatku vápnika. Sama som ho v tehotenstve pravidelne praktizovala a musím povedať, že výsledky sa dostavili takmer okamžite. Najlepší čas na konzumáciu škrupín je večer, pretože vápnik telo najlepšie spracováva vo večerných hodinách. Týmto teda doplníte vo svojom tele minerály a vápnik. Ďalej je potrebné používať na svoje zuby a ďasná koreň kostihoja.
Kostihoj lekársky je 60-100 cm vysoká trváca bylina. Stonka je priama, vo vrchných partiách je vetvená. Listy sú umiestnené striedavo, majú vajcovito kopijovitý až kopijovitý tvar, sú chlpaté. Z rubovej strany listov je veľmi výrazná žilnatina. Okvetné lístky majú farbu v odtieňoch červenkasté, fialovej, modrofialové a červenofialové. Kvitne od mája do júla.
Koreň môže byť čerstvý alebo sušený, ak je sušený, mierne ho po 10 minút povarte, aby sa rehydratoval. Potom rozmixujte asi palec koreňa s pár lyžicami vody, aby vznikla tekutina. Tú preval’ujte v ústach a srkajte medzi zubami asi po domu 20 minút. Potom vypľujte. Ak budete používať koreň kostihoja týmto spôsobom raz denne, pravdepodobne v priebehu pár týždňov uvidíte výsledky. Mnohé kazy sa týmto spôsobom môžu úplne uzdraviť za 1 – 2 mesiace pravidelného denného ošetrovania. A najlepšie na tom je, že keď sa zuby uzdravia, nemusíte si nechať dať na zvyšok svojho života do úst toxické kovy alebo látky narušujúce hormonálnu rovnováhu. Dôležitá poznámka: koreň kostihoja môže klásť vyššie nároky na pečeň, takže kto má problémy s pečeňou, mal by sa mu vyhnúť a konzumovať len škrupiny. Až sa vaše zuby zregenerujú, mali by ste kostihoj prestať užívať, aby ste to neprehnali.
zdroj: Autor: Mia Weissová, zdroj: orgonet.cz, www.slunecnyzivot.cz
Komentuj!
Komentárov