Najzáhadnejšie miesta na svete, na ktoré je prísny zákaz vstupu (2. časť)

Už sme vám priniesli prvú časť tohto kratšieho seriálu. Môžete ju nájsť na tomto odkaze. V dnešnej časti sa budeme opäť venovať tajuplným miestam, na ktoré už nikdy v živote nevstúpi ľudská noha. Resp. na niektoré vstúpi pár ľudí, ktorí majú prísne povolenie. No zrejme na takmer žiadne z týchto miest by ste dobrovoľne ísť nechceli.

Černobyľská zóna, Ukrajina

Photo by boredpanda

Rok 1986 je rokom tragickej jadrovej havárie, ktorá sa odohrala v Černobyle. V dôsledku vysokých úrovní žiarenia bolo miestnemu obyvateľstvu nariadená okamžitá evakuácia. Stále sa tam povaľujú opustené topánky, hračky a iné veci. Aj keď sa organizujú výlety, ktoré vám umožňujú vstup do niektorých miest, existuje však aj 30 kilometrová zóna, do ktorej je prísne zakázané vstupovať.

Hadí ostrov

Photo by boredpanda

Ilha da Queimada Grande sa nachádza pri pobreží Brazílie v Atlantickom oceáne. Je to jediné miesto, na ktorom žije zvláštny druh hada a chcú ho ochrániť. Ostrov je pre verejnosť uzavretý, keďže podľa odhadov pripadá na každý kilometer štvorcový jeden jedovatý had.

Ostrov Surtsey, Island

Photo by boredpanda

Surtsey je malý ostrov, ktorý vznikol v roku 1963 po obrovskej sopečnej erupcii, ktorá trvala tri roky. Tamojšia pôda sa teraz využíva len na vedecký výskum. Hlavným cieľom práce je lepšie pochopiť, ako sa formuje ekosystém bez ľudského vplyvu. Na ostrove je len niekoľko vedcov a tí nesmú so sebou priniesť žiadne semená.

Metro-2, Rusko

Photo by boredpanda

Počas vlády Stalina bol postavený tajný systém podzemnej dopravy známy ako Metro-2. Toto tajomné metro údajne spája administratívne inštitúcie ako Kremeľ, letisko Vnukovo-2 a akadémiu generálneho štábu. Uvádza sa, že tunely zahŕňajú aj byty a technické priestory. Predpokladá sa, že sú tajným únikovým tunelom pre vysokých úradníkov v prípade vojny. Moskovská správa metra popierala jeho existenciu, no v roku 1994 bolo objavené verejnosťou.

Tajný vatikánsky archív

Photo by boredpanda

Vo Vatikáne majú tajný archív, v ktorom uschovávajú dokumenty týkajúce sa katolíckej cirkvi a niektoré z nich dokonca pochádzajú z 8. storočia. Celý archív je taký obrovský, že tamojšie poličky sú dlhé až 85 km a vstup je prísne zakázaný.

Zóna vo Fukušime, Japonsko

Photo by boredpanda

Len nedávno sa tam odohrala podobná katastrofa, ako v Černobyle. V roku 2011 jadrová katastrofa vo Fukušime postihla celé Japonsko, obyvatelia do 30 km boli vyzvaní k evakuácii. Je to druhá katastrofa takéhoto druhu po Čerobyle, ktorá mala takýto obrovský dosah. Kvôli extrémnemu žiareniu tam v súčasnosti nemôže nikto vstúpiť.

Bohemia Grove kemp, USA

Photo by boredpanda

Bohemian Grove je tábor, ktorý sa organizuje v Monte Rio – Kalifornia. Každoročne sa na tomto podujatí zúčastní okolo 2500 elitných mužov. Podujatie pozýva iba najvýznamnejšie osobnosti z celého sveta, ako sú vysoko postavení politici, nositelia nobelovej ceny, rôzni vojenskí predstavitelia, aj prezidenti univerzity ako Harvard alebo Yale. Až do dnešného dňa je táto udalosť striktne mužská. Ženy tam môžu vstúpiť len v pozícii zamestnankýň.

Zdroj

Príspevok Najzáhadnejšie miesta na svete, na ktoré je prísny zákaz vstupu (2. časť) zobrazený najskôr Zaujímavý Svet.

Add Comment