Netsky, Milky Chance, Camo & Krooked, Circa Waves a Bokka vystúpia na Grape

Piešťanský festival Grape zverejňuje ďalšie zahraničné mená. V auguste sa na piešťanskom letisku predstavia Netsky live, Milky Chance, Camo & Krooked, Circa WavesBokka.

Minulý rok kvôli búrke neodohral svoj koncert Netsky a tak sa vracia, aby návštevníkom všetko vynahradil. „Ešte v auguste po ukončení festivalu sme oslovili jeho agenta a po dlhších rokovaniach sa nám ho podarilo dotiahnuť späť. Sme veľmi radi, lebo sme návštevníkom sľúbili, že sa budeme snažiť neodohrané koncerty z leta zopakovať,“ vysvetľuje Ján Trstenský za organizačný tím.

Dnb scénu ešte doplní viedenská dvojica Camo & Krooked, ktorá je dlhoročnou stálicou tohto žánru. Treťou oznámenou kapelou sú nemeckí Milky Chance, ktorí urobili dieru do hudobného sveta hneď svojím prvým singlom Stolen Dance. Táto skladba sa dostala na čelo hudobných rebríčkov v siedmych krajinách sveta. Fanúšikov si podmanili svojou víziou elektrofolku s nádychom reggae a popu.

Liverpoolsku gitarovú scénu budú zastupovať mladíci Circa Waves, ktorí sú nasledovníkmi známejších The Kooks alebo Wombats, britské médiá im veštia úspešnú budúcnosť a kapela to začína potvrdzovať. Posledným dnešným prírastkom je poľská elektropopová kapela Bokka. Podmanivá hudba so skvelým ženským vokálom už získava skúsenosti aj na zahraničných pódiách a veľmi sa jej darí. U kapiel z bývalého východného bloku nebýva vždy ľahké presadiť sa, o to je napredovanie skupiny Bokka veľmi milým prekvapením.

Festival Grape sa uskutoční 12. a 13. augusta 2016 na piešťanskom letisku, organizátori potvrdili aj ďalších účinkujúcich, ako Bloc Party, HVOB či Jan Blomqvist.

facebook.com/grapefest
grapefestival.sk

zdroj: Grape Festival

Add Comment