Drogérie sú preplnené rôznymi kozmetickými značkami a každá z nich ponúka zaujímavé produkty, ktoré si chcete doplniť do vašej kozmetickej taštičky. Aj v prípade, že si nakoniec nič nekúpite, niečo z toho si chcete otestovať.
Zmysleli ste sa, koľko baktérií a infekcií sa môže nachádzať na všetkých tých testeroch? Určite neviete, kto si pred vami na svoju kožu aplikoval rúž alebo tiene. O tom, čo na vás v testeroch číha a ako sa tomu vyhnúť sa dočítate v nasledujúcom článku.
Kozmetické testery
Používa ich mnoho žien a nikdy neviete, aké kožné či iné choroby môžu mať. Tým pádom musíte brať na vedomie, že cudzie baktérie vedia narušiť vašu mikroflóru a vznik akné na seba nenechá dlho čakať.
Len si predstavte, každá z nich sa postaví k regálom a skúša si kozmetické prípravky na svojej koži. Niektoré nemajú žiadne zábrany a rúž si aplikujú priamo na pery. Nezabudnú ani na očné tiene či špirály. Americké štúdie preukázali, že 67% testerov obsahuje nebezpečné baktérie, ktoré môžu vyvolať nákazu E. coli, herpes a dokonca aj hepatitídu typu C.
U človeka sa môžu objaviť kožné lézie, ktoré neskôr začnú krvácať a dostaví sa infekcia. Ak sa chcete pred tým všetkým ochrániť, uvedomte si, že testery používa veľa ľudí. Uprednostnite obchody, ktoré sa starajú o svojich zákazníkov, tak, že im poskytnú vhodné prostriedky na nanesenie kozmetických prípravkov.
Bezpečnostné pravidlá ri kozmetických výrobkoch
- Pokiaľ sa v obchode nenachádzajú prostriedky na nanesenie kozmetiky, poproste predavačku, aby si ju vyskúšala na svojej ruke. V opačnom prípade si kozmetiku aplikujte na seba, ale okamžite to potom zmyte antibakteriálnym prípravkom.
- Štetec na nanášanie púdru alebo tieňov by ma byť pred použitím vydezinfikovaný pred vašimi očami.
- Pred aplikáciou si povrch kozmetických prípravkov pretrite obrúskom.
- Pri kupovaní produktu si dajte pozor, aby balenie nebolo poškodené a nikto ho pred vami nepoužíval.
zdroj: takprosto.cc